сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски во посета на општина Битола

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски во посета на општина Битола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ќе ја посети општина Битола.

-12:00 часот ќе оствари средба со Управниот одбор на Стопанска комора Битола во хотел „Епинал“,

-13:30 часот ќе биде дадена изјава за медиуми пред хотел „Епинал“,

-16:00 часот ќе оствари средба со здравствените и просветните работници во Паркот кај ракометната сала.

Неговата изјава можете да ја следите во живо на линкот во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус