четврток, 13. август 2020. Вести денес: 152
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 15 часот ќе ја посети општина Шуто Оризари.

Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави програмата со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на претстојните избори.

Настанот ќе се емитува во живо на Фејсбук страницата на Мицкоски

Средба со жителите на Шуто Оризари, 03.07.2020

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, July 3, 2020

Коронавирус