петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Петровец

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Петровец

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 17:00 часот ќе ја посети општина Петровец.

Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави програмата со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на претстојните избори.

Настанот ќе се емитува во живо на Фејсбук страницата на Мицкоски

Коронавирус