вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски и Мисајловски ја промовираат програмата во скопски Чаир

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски и Мисајловски ја промовираат програмата во скопски Чаир

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Владо Мисајловски се во посета на Чаир.

Тие ќе остварат средби со граѓаните од оваа скопска населба, а пред нив ќе ја промовираат и изборната програма.

Настанот можете да го следите во живо на следниов линк:

Коронавирус