недела, 4. декември 2022. Вести денес: 79
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Катица Јанева заминува во притвор

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Катица Јанева заминува во притвор

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва ќе биде пренесена во притвор, каде ќе биде задржана следните 30 дена.

Пред затворот во Шутка има засилено полициско присуство, а медиумите се во очекување на доаѓањето на шефицата на СЈО.

„Вечер“ пренесува во живо. Можете да гледате на линкот подолу:

Најнови вести

Коронавирус