сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

Денес (20.10.2021) во 12:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе го посети Зелен пазар, Скопје при што ќе оствари средба со пазарџиите од Зелен пазар.

Во 13:00 часот Мицкоски ќе даде изјава за медиуми на влез на Зелен пазар од страна на Собранието.

Изјавата можете да ја следите во живо на линкот во продолжение:

Коронавирус