сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

Денес, 26.10.2021 година во 12:30 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник на општина Гевгелија, Андон Сарамандов ќе дадат изјави за медиуми пред мотел „Вардар“ Гевгелија.

Во 20:15 часот ќе се одржи мини митинг пред ТЦ во Лисиче, Скопје на кој свое обраќање ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Изјавата на Мицкоски од Гевгелија можете да ја следите во живо на линкот во продолжение:

Коронавирус