вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 1
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

Денеска (16.09.2021) четврток во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе посети семејство погодено од несреќата во Ковид болницата во Тетово.

При тоа ќе даде изјава за медиуми на кејот кај АМСМ во Тетово (наспроти ОНЕ хоспитал, на индистриската улица).

Изјавата можете да ја следите во живо на фејсбук профилот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Локални избори 2021