вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

Следете во живо: Иванов ќе се обрати на Генералното собрание на Обединетите Нации

Следете во живо: Иванов ќе се обрати на Генералното собрание на Обединетите Нации

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска околу 16 часот по македонско време, ќе има обраќање на генералната дебата на 73. сесија на Генералното собрание на Обединетите Нации.

Темата на генералната дебата ќе биде: „Да ги направиме Обединетите нации релевантни за сите луѓе: Глобално лидерство и заедничка одговорност за мирни, рамноправни и одржливи општества“.

Неговото обраќање, можете да го проследите во живот на овој ЛИНК.

Коронавирус