среда, 31. мај 2023. Вести денес: 105
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Граѓаните бараат правда за Никола Христовски

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Граѓаните бараат правда за Никола Христовски

Голем број на граѓани се собраа во Ново Лисиче да бараат правда за убиството на младиот Никола Христовски.

Револтирани се дека на тригодишна затворска казна е осуден 18-годишниот скопјанец А.Т. кој беше обвинет за убиство на 17-годишниот Кољо.

Протестот можете да го следите во живо на следниов линк: