недела, 20. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Следете во живо: Демонстративен марш низ Скопје, Алијанса-Алтернатива револтирани од пребројувањето на гласовите

Следете во живо: Демонстративен марш низ Скопје, Алијанса-Алтернатива револтирани од пребројувањето на гласовите

Kоалицијата Алијанса-Алтернатива денеска одржува демонстративен марш во знак на револт за изборниот ден и пребројувањето на гласовите од предвремените парламентарни избори.

Протестот во живо го пренесува ТВ21:

Маршот започна во 19 часот од паркот Чаир во Скопје, потоа ќе треба да помине пред Влада и планирано е да заврши пред канцелариите на делегацијата на Европската унија.

Коронавирус