понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 74
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Денеска, 28.10.2021 година, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи Централен митинг во Скопје во 19:00 часот.

Митингот ќе биде на Плоштад Филхармонија.

Говор ќе имаат Данела Арсовска, независен кандидат за градоначалник на Град Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова на Македонија“ и  Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Митингот можете да го следите во живо на следниов линк: