среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, а со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава.

Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

КУРИР целата прослава ќе ја пренесува во живо, настанот започнува во 19:00 часот.

Најнови вести

Коронавирус