четврток, 4. март 2021. Вести денес: 199
home Вести

Следат три неработни денови и споен викенд – ова е најубавата вест следната недела

Следат три неработни денови и споен викенд – ова е најубавата вест следната недела

Наредната недела следи продолжен викенд. Неработен ден е 24. Мај, (четврток) „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители.

Неработен е и 25. Мај Духовден.

Не се работи ни за Националниот ден на Власите, 23 Мај. Тогаш одмараат Власите.

Најнови вести

Коронавирус