недела, 5. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Славјанка Петровска во самоизолација

Славјанка Петровска во самоизолација

Дополнитениот заменик министер во МВР од редовите на СДСМ, Славјанка Петровска е во самоизолација откако позитивни на коронавирус излегоа тестовите на Мухамед Зекири и Сања Лукаревска.

Од СДСМ информираат дека потпретседателот Мухамед Зеќири и членката на ЦО, Сања Лукаревска имаат позитивен тест на Ковид-19.

-Согласно здравствените протоколи и заради превенција, во самоизолација се сите лица кои имале ризични контакти со нив, како Дамјан Манчевски, Мила Царовска, Марјан Забрчанец и Славјанка Петровска. По напревените тестирања информираме дека потпретседателката Мила Царовска и потпретседателот Дамјан Манчевски имаат негативни резултати, но остануваат во самоизолација согласно препораките, стои во соопштението.

Парламентарни избори 2020