четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 203
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Гостивар

home Вести

Славјанка Петровска наместо во самоизолација држи прес-конференција во Владата- кој ќе ја понесе одговорноста?

Славјанка Петровска наместо во самоизолација држи прес-конференција во Владата- кој ќе ја понесе одговорноста?

Јавноста денеска на големо ја прашува власта предводена од СДСМ која во карантин си однесе дури 75 свои партиски членови како дополнителниот министер за внатрешни работи Славјанка Петровска која е во самоизолација држеше прес- конференција од Владата.

Како што неодамна пишуваа медиумите Славјанка Петровска е само едната од многуте партиски функционери на власта кој заминале во самоизолација поради терањето на партиската кампања на СДСМ во Куманово.

Сепак нелогично јавноста ја мачи прашањето како Петровска денеска преку прес- конференција во Владата изјави дека ќе поднесе кривична постапка против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, а не е во самоизолација.

Парламентарни избори 2020