недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Таа самата извести за ова на својот Фејсбук профил со следните зборови:

-Почитувани пријатели,
Денес попладнево ненадејно добив покачена температура и омалаксаност додека бев на седница на Собрание. Попладнево се тестирав и за жал резултатот е позитивен. Изминативе денови имав ограничени движење и физичко присуство на состаноци, каде постојано носев заштитна маска.
Ги почитував правилата, но очигледно е дека имало момент на невнимание. Ве замолувам бидете внимателни, болниците се преполни, лекарите изморени, а ние сме лесни ранливи. Чувајте се, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Почитувани пријатели,
Денес попладнево ненадејно добив покачена температура и омалаксаност додека бев на седница на…

Posted by Slavjanka Petrovska on Wednesday, October 28, 2020

Најнови вести

Коронавирус