сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Славески: Преспанскиот договор е капитулантски – ние треба да создаваме сега Северномакедонци

Славески: Преспанскиот договор е капитулантски – ние треба да создаваме сега Северномакедонци

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вчера истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен.

Тој вели дека ние сега треба да создаваме нова држава Северна Македонија, а подоцна и Северномакедонци.

Најнови вести

Коронавирус