четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 85
home Вести

Слаб снег на Попова Шапка, намалена видливост до 50 метри во Марово и Стража

Слаб снег на Попова Шапка, намалена видливост до 50 метри во Марово и Стража

Слаб снег врне на Попова Шапка, а намалена видливост до 50 метри поради магла има во Маврово,П.Шапка и на планинскиот превој Стража.

Од „Македонија пат“ соопштија дека дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот. Информираат дека нивни дежурните екипи се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни

Коронавирус