четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 100
home Вести

Слаб локален дожд и снег на планините

Слаб локален дожд и снег на планините

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне на запад со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег.

По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до седум степени.

Поради спуштање на постудена воздушна маса, од недела се можни врнежи од снег на повисоки места.

Qatar 2022