понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Скршете ги прозорите: Повратниците од Словенија оставени без вода и тоалет да смрзнуваат во автобус

Скршете ги прозорите: Повратниците од Словенија оставени без вода и тоалет да смрзнуваат во автобус

Мајка на една од повратниците од Словенија раскажува дека нејзината ќерка и останатите патници се оставени без вода, храна и тоалет и се затворени во автобус во Маврово. Таа ја советувала ќерка си да го скрши прозорот за да има свеж воздух.

Мајката е револтирана на министерот Филипче и на власта и апелира за помош.

Коронавирус