недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Скопското тло на овој ден не престануваше да се тресе- луѓето панично бегаа по улиците, но и од емисијата „Се или нешто“ (ВИДЕО)

Скопското тло на овој ден не престануваше да се тресе- луѓето панично бегаа по улиците, но и од емисијата „Се или нешто“ (ВИДЕО)

Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред четири години го стресе Скопје на овој ден.

По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје со јачина од 4,4 степени, нов втор земјотрес го стресе тлото во Скопје на 11 септември 2016 година.

Земјотресот беше со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала и се случи во 15 часот и 10 минути.

Според видео снимките на Јутјуб кои се уште сведочат за страотниот земјотрес воочливо е дека ги вознемири граѓаните на Скопје и околината, погледнете.


Најнови вести

Локални избори 2021