четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Скопско Нерези отсечено од Карпош- градоначалникот Богоев ја заборави Козле 3, додека цел ден се фали дека надлежните се на терен! (ФОТО)

Скопско Нерези отсечено од Карпош- градоначалникот Богоев ја заборави Козле 3, додека цел ден се фали дека надлежните се на терен! (ФОТО)

Општина Карпош очигледно манипулира со граѓаните на оваа општина, особено со жителите на улицата Козле 3 во скопско Нерези.

И Додека општината се „испофали“ денеска дека зимската служба денеска ги извршува своите активности, ситуацијата на терен е сосема друга.

Активности на зимската служба за справување со снегот. ❄️👇

Posted by Општина Карпош on Сабота, 13 февруари 2021

 

Не само општината и Богоев самиот се пофали дека се преземаат сите активности во општината и дека надлежните поминале во Козле, Жданец, Трнодол и Бардовци, додека ситуацијата во Нерези е сосема поразлична.

Зимската служба од рано утринава распрскува емулзиона течност, за да не заледи коловозот по повисоките места во Карпош:…

Posted by Stefan Bogoev on Сабота, 13 февруари 2021

 

Вечерва снегот не само што ја натрупа улицата туку и ги отсече жителите на оваа населба недалеку од Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија