четврток, 20. јуни 2019. Вести денес: 25
home Вести

Скопските и гостиварските гимназијалци протестираат пред владата против загадувањето на воздухот

Скопските и гостиварските гимназијалци протестираат пред владата против загадувањето на воздухот

Гимназијалците од Скопје и Гостивар се собраа пред владата да протестираат против загадувањето на воздухот!

Протестот е поддржан од првата детска амбасада во светот “Меѓаши”, која бара одговорност од одговорните институции!

Повеќе погледнете на Алсат.