недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 51
home Вести

Скопскиот регион и севернозанападна Македонија на удар на циклонот Владимир

Скопскиот регион и севернозанападна Македонија на удар на циклонот Владимир

Во моментов од северозапад кон северозападниот дел на државава навлегува влажна и нестабилна воздушна маса која е во склоп на циклонот Владимир, токму во овие предели веќе има појава на пороен дожд и грмежи.

Понатаму развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер е можна и во Скопскиот регион.

Во ваква ситуација не се исклучува можноста и за редок град.