петок, 29. јули 2022. Вести денес: 7
home Вести

СКОПСКИ АВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ KAJ НЕА КАЛИКРАТИЈА Секогаш кревајте рачна и оставајте ја колата во брзина! (ФОТО)

СКОПСКИ АВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ KAJ НЕА КАЛИКРАТИЈА Секогаш кревајте рачна и оставајте ја колата во брзина! (ФОТО)

Автомобил со скопски регистарски таблички се превртел кај морето во туристичкото место Неа Каликратија во Грција, вели објава на Фејсбук-страница Grckainfo.com.

„Поздрав. Би сакале да го привлечеме вниманието на нашите следбеници за паркирање на угорнини. Дефинитивно, кревајте рачна кочница и автомобилот секогаш оставајте го во брзина. Денеска за жал се случи несреќа во Неа Каликратија кога паркиран автомобил слета во морето. За среќа, никој немаше во автомобилот. Туристите се од Македонија, со скопски регистарски таблички“, стои во објавата.

Коронавирус