среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

СКОПЈЕ УШТЕ ДЕНЕС ПРАЗНО – утре неработен ден, но граѓаните си го споија викендот

СКОПЈЕ УШТЕ ДЕНЕС ПРАЗНО – утре неработен ден, но граѓаните си го споија викендот

Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“, 24 Мај 2022 година (вторник), е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани во Република Северна Македонија им го честитаат празникот.

Инаку многумина граѓани си го споија и денешниот ден со утрешниот, па така одмораат четири дена.

Утрово Скопје е речиси празно, а на улиците го нема вообичаениот понеделнички метеж и гужви.

Коронавирус