вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Скопјани се враќаат дома: Еве каква е моменталната слика на патарините, колони возила утрово го блокираа Ѓорче Петров! (ФОТО)

Скопјани се враќаат дома: Еве каква е моменталната слика на патарините, колони возила утрово го блокираа Ѓорче Петров! (ФОТО)

Повеќе од 20 илјади возила во четвртокот попладнето го напуштија главниот град поради 80 часовниот карантин кој заврши денеска во Скопје.

Откако претходно на патарините се направи вистински хаос, денеска иако надлежните во полн капацитет очекуваа да се вратат истите возила, на патиштата сосема поинаква слика.

Во моментов на патарините во Гостивар, Тетово и Глумово кон главниот град не е забележана поголема гужва.

Сепак според информациите од терен на КУРИР поголема гужва утрово се направило на влезот во Скопје во населбата Ѓорче Петров.

Најнови вести

Коронавирус