понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 129
home Вести

Скопјани, проверете колку заразени со коронавирус има во вашата општина

Скопјани, проверете колку заразени со коронавирус има во вашата општина

Во последните 24 часа се направени 1045 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-85, Куманово-24, Дебар-3, Штип-5, Прилеп-3, Тетово-18, Струга-5, Охрид-9, Гостивар-2, Гевгелија-1, Крива Паланка-1, Кочани-1, Македонски Брод-1, Валандово-1, Свети Николе-2, Ресен-2, Неготино-1.

По општини активни случаи во Скопје заклучно со вчера – (бројката по општини може да подлежи на измени со оглед на тоа што од вчера сеуште не се завршени сите анкети):

Чаир-235, Бутел-88,  Аеродром-87, Гази Баба-89, Центар-87, Карпош-79, Сарај-75.

Кисела Вода-52, Ѓорче Петров-39,  Шуто Оризари-29, Студеничани-25,  Арачиново-30.

Илинден-20, Петровец-7, Чучер Сандево-6, Сопиште-3, Странец-2,  Неутврден-2.

Коронавирус