петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 197
home Вести

Скопјани мака мачат со Шилегов: Не се откажува од реконструирањето на булеварот среде бел ден, граѓаните гневни (ФОТО)

Скопјани мака мачат со Шилегов: Не се откажува од реконструирањето на булеварот среде бел ден, граѓаните гневни (ФОТО)

Скопјани со недели имаат исти проблеми додека градоначалникот Петре Шилегов мува не го лази, (камо ли комарец).

Жителите кои живеа во близина на булеварот Александар Македонски кои се реконструира повеќе од две недели мака мачат за да стигнат на работа или да завршат некоја друга обврска.

Километарските колони возила на влезот во Скопје се секојдневие на овој дел од градот, а истото ги пречекува и сите кои влегуваат во главниот град преку автопатот.

И додека Шилегов наместо да најде соодветно решение за реконструирање, ги манипулира граѓаните да ја користат скопската обиколница како алтернативен пат.

Колоните нервозни граѓани не беа изоставени ниту денеска од нашите читатели кои фотографиите кои редовно ни ги доставуваат на социјалните мрежи.

Коронавирус