четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

СКОПЈАНИ ГЛАСААТ: Еве во која скопска населба има најмногу излезеност до 19 часот, најмала има во Шуто Оризари!

СКОПЈАНИ ГЛАСААТ: Еве во која скопска населба има најмногу излезеност до 19 часот, најмала има во Шуто Оризари!

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 19 часот.

Истата изнесува 45.74 проценти, досега правото на влас го оствариле 829,927  илјади гласачи од вкупно 1,814,263 гласачи запишани во избирачкиот список.

Повеќе детали околу излезноста можете да прочитате на официјалната страна на ДИК.

Инаку според резултатите обработени до 19 часот во скопските општини најмногу излезност има во скопско Сопиште со 53.64 проценти додека најмалку има во скопско Шуто Оризари 30.78 проценти.

Коронавирус