сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 66
home Вести

Скопјанецот кого го бркаа со сатар е славен актер: Тоциноски се огласи по драматичната сцена во ТЦ „Лептокарија“

Скопјанецот кого го бркаа со сатар е славен актер: Тоциноски се огласи по драматичната сцена во ТЦ „Лептокарија“

Не е точно дека не сум ја платил сметката во импровизираниот кинески ресоран во „Лептокарија“, јас не ни нарачав храна, бев нападнат откако дадов неколку забелешки за високата цена на нарачката и за бавната услуга, сведочи за Плусинфо познатиот актер Милан Тоциноски, кој вчера како гром од ведро небо се нашол во драматична сцена како од филмовите на Џеки Чен и за миг станал жртва во страотна бркотница со сатар во скопскиот трговски центар.

На социјаните мрежи вчера се појави и видео од овој тежок инцидент.

Тоциновски вели дека веднаш по драматичната сцена, отткако успеал да се оттргне од  двајцата насилници, од кои една жена, вооружена со сатар веднаш случајот го пријавил во МВР, а во текот на денот се очекува да биде повикан и од надлежен обвинител за да даде исказ за настанот.

Тој вели дека настанот го вознемирил, но дека уште повеќе го испровоцирале информациите дека инциденот бил предизвикан по негова вина и тоа поради неплатена сметка.

-Јас сум јавна личност и нема што да кријам за тоа што се случи вчера во таканаречениот кинески ресторан во ТЦ „Лептокарија“. Навистина не знам кој им дал дозвола за работа на тие луѓе. Живеев во Њујорк, а сум работел и во Токио и точно знам какви се цените, но и услугата во кинеските ресторани. Откако, вработените ми наговестија дека ќе треба да чекам, како муштерија забележав дека премноу се чека со оглед на тоа што станува збор за ресторан за брза храна и дека е прескапо, не нарачав храна и трнав да си одам. Тие мои забелешки беа повод да почнат да ме напаѓаат прво веррбално, а потоа и физички двајца вработени во ресторанот, од кои една жена и со сатар да ме бркаат по трговскиот центар. Тоа впрочем, може да се види и на постираното видео, вели актерот Тоциновски за Плусинфо.

Тој раскажува дека во еден момент вработената дури и замавнала со сатарот кон него и за среќа актерот успеал да се истрга под налетот на сечилото.

Инаку Милан Тоциноски е актерот со кој во 2004 година Македонија се гордееше кога во Сараево ја освои наградата за најдобра машка улога за улогата на младиот Кокан во филмот „Како убив светец“ на Теона Стругар – Митевска, а силен впечаток остави и со своите улоги во филмовите „Трето полувреме“, „Превртено“…

Коронавирус