сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 51
home Вести

Скопјанец преку Фејсбук се заканувал на владин функционер, па доби кривична

Скопјанец преку Фејсбук се заканувал на владин функционер, па доби кривична

На 28.04.2020 Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР на РМ, поради постоење на основано сомневање за сторено кривично дело „Загрозување на сигурноста“ по чл.144 ст.4 поднесе кривична пријава против С.М.(45) од Скопје.

Пријавениот, на својот профил на социјалната мрежа Facebook на 24.04.2020 во 09:25 часот насочена кон владин функционер.

ЕУРО 2020

Македонија