недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Скопјанец почина од коронавирус

Скопјанец почина од коронавирус

Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Скопје заразен со коронавирус.

Скопјанецот имал 63 години. Примен бил на болничко лекување на 6-ти мај како сомнителен на ковид, потврден позитивен еден ден подоцна.

Парламентарни избори 2020