вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

Скопјанец агресивно се однесувал кон полицајци

Скопјанец агресивно се однесувал кон полицајци

На 16.12.2020 во 15.10 часот во с.Марино, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен В.Б.(69) од Скопје, затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најнови вести

Локални избори 2021