недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 49
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Вести

Скеч на „Златна бубамара“: Против комарци се прска со нечуен и невиден авион

Скеч на „Златна бубамара“: Против комарци се прска со нечуен и невиден авион

Не се прска против комарци? Сите викаат дека не се слуша авионот. Па се пушта нечуен авион, невиден, истакна водителот на „Златна бубамара“ во својот скеч, Сашко Коцев.

-Позајмено е беспилотното летало на американска амбасада. Не се прскало против комарци? Се одело од комарец на комарец, муабет да се направи. Да се разговара. Дојди бе дечко, што е со тебе проблемот, дечко? Зошто пиеш крв? Па ти си наша крв. Ги прашуваат комарциве од каде дошле и колку ги има. Мора да се направи попис. Да се знае колку телиња, колку овци и колку комарци. Можеби се 500.000 комарци, а тендер се прави за 100.000 да се прска, рече Коцев во делот од својот стендап.

Овој дел можете да го погледнете во видеото во продолжение, на минутажа 20:23-24:34.