сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 34
home Вести

СКАНДАЛ: Заев на митинзи во градинка (ФОТО)

СКАНДАЛ: Заев на митинзи во градинка (ФОТО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски преку статус на Фејсбук пишува дека детските градинки не ги отвараат за да функционираат, ама затоа ги отвараат за Зоран Заев.

-Денес Зоран Заев бил во Штип. Ни помалку, ни повеќе посетил детска градинка и болница.
Ни срам, ни перде.
Детските градинки не ги отвараат за да функционираат, ама затоа ги отвараат за Зоран Заев.
Ја посетил и болницата во Штип, а од Клиничкиот центар ни трага ни глас. Од парите исто така.
Ееее, наместо Вилма да го викне во обвинителство за да објасни како рекетирал домашни и странски бизнисмени, тој се шета како месија во Штип.
15ти јули е блиски, а аналогно на тоа, Заев уште поблиску до затвор.
ПС Требало да го посети и КПУ Штип, да види каде ќе борави наредните години.
Да живее Република Македонија! ???, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Денес Зоран Заев бил во Штип. Ни помалку, ни повеќе посетил детска градинка и болница.
Ни срам, ни перде.
Детските…

Posted by Dimsa Arsovski on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус