недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 39
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

СКАНДАЛ: Средношколци од Скопје со шокантни активности на камп – си ги боеле половите органи, цртале слики со секс пози до манастир!

СКАНДАЛ: Средношколци од Скопје со шокантни активности на камп – си ги боеле половите органи, цртале слики со секс пози до манастир!

Татко на средношколка од Скопје, за „Слободен печат“ сведочи дека неговата малолетна ќерка викендов доживеала шок од активности кои се случувале на извиднички камп организиран во близина на Скопје, насловен како „Есенски бакнежи и прегратки, секс скаутс и рок енд рол“.

Според девојчето, кое се обратило до училишниот психолог со писмена изјава, а која родителот ја образложи во аудио разговорот со „Слободен печат“, активностите биле несоодветни, вклучувале соблекување на облеката и прашање колку сексуални партнери имале децата, глумење секс пози, сликање панорамска слика со секс пози до манастир.

Целата вест, со аудио сведоштво можете да ја погледнете и слушнете на СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

Локални избори 2021