петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 135
home Вести

СКАНДАЛ: Пендаровски се поздравува со граѓани и ги прашува зошто се вратиле во Македонија (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Пендаровски се поздравува со граѓани и ги прашува зошто се вратиле во Македонија (ВИДЕО)

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски при својата теренска кампања на граѓаните им препорачува да не се враќаат во државава, иако Заев велеше дека иселениците ќе ги враќале во земјава.

На видеото јасно се гледа како Стево при поздравување со граѓанин кој му вели дека 20 години е во Австралија, Пендаровски зачудено го прашува што се вратил во Македонија?

Најнови вести

Локални избори 2021