сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 37
home Вести

СКАНДАЛ: Инспектори извадени од возило и малтретирани во Тетово (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Инспектори извадени од возило и малтретирани во Тетово (ВИДЕО)

На снимката која стигна до редакцијата на Сигнал.мк од загрижен граѓанин, се гледа како поминува државната пазарна инспекција во Општина Тетово кај пазарот, објави Сигнал.

Возилото во кое биле инспекторите било застанато, од група граѓани и тие биле извадени надвор. На видеото може да се види како револтираната група граѓани ги отвора вратите и багажникот на возилото на ДПИ.

Коронавирус