петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Вести

СКАНДАЛ: Филипче со телефон во рака и без заштитна медицинска опрема во операциона сала! (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Филипче со телефон во рака и без заштитна медицинска опрема во операциона сала! (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од оперативен зафат каде што во операционата сала присутен е и министерот за здравство Венко Филипче.

Како што можи да се види и на самата видео снимка, Филипче воопшто не ги почитува здравствените протоколи.

Имено, министерот во операциона сала, за време на операција присуствува без основна медицинска опрема, а истовремено разговара и на својот мобилен телефон.

loading...

Најнови вести