сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

СЈО потрошило 13 илјади евра на апетисани за 2019 година!

СЈО потрошило 13 илјади евра на апетисани за 2019 година!

СЈО веќе со месеци е на тапет на јавноста поради своите ветувања кои наместо да ги исполнат го разочараа народот.

Овој пат јавноста е гневна на трошењето на парите во СЈО како и високите плати кои ги заработувале во СЈО кои за просечниот македонски народ е несфатлива бројка.

Покрај сите скандали и криминали во врска со трошењето и заработувањето на пари во оваа институција денеска се појави и информација дека во СЈО се потрошиле 13.300 илјади евра за апетисани само во 2019 година.

Оваа трошење во СЈО буквално е копија на несовесното трошење на пари во институциите предводени од власта на СДСМ а ја гледавме во овие три години откако се дојдени на власт.

Коронавирус