петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 86
home Вести

СЈО: Катица Јанева ќе даде изјава за новинарите

СЈО: Катица Јанева ќе даде изјава за новинарите

Денес, со почеток во 13:00 часот, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе даде изјава, стои во соопштението на Обвинителството.

Коронавирус