петок, 16. април 2021. Вести денес: 65
home Вести

Ситуацијата во Македонија алармантна, загаденоста на највисоко ниво

Ситуацијата во Македонија алармантна, загаденоста на највисоко ниво

Ова утро во Македонија е загадено, а рекордер меѓу градовите е Тетово.

Во Тетово утринава загаденоста изнесува 113 µg/m3.

Следи Битола со 107 µg/m3, а потоа  следува скопската општина Центар со 79 µg/m3.

 

Коронавирус