вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Сител: Ахмети го откри адутот – Насер Зибери од ПДП кандидат за премиер на ДУИ

Сител: Ахмети го откри адутот – Насер Зибери од ПДП кандидат за премиер на ДУИ

Насер Зибери е кандидатот на ДУИ за премиер на Македонија, според информации на Сител.

Станува збор за искусен политичар кој зад себе веќе има три пратенички мандати а веќе бил и министер за труд и социјална политика.

Неговата политичка кариера главно се поврзува со партијата ПДП, а во моментов работи како нотар во скопски Чаир.

Коронавирус