сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 26
home Вести

СИТЕ СЕ СРАМАТ ОД ЗАЕВ- пред штабовите на СДСМ осамна порака до нивниот лидер: Затворено поради предавство (ФОТО)

СИТЕ СЕ СРАМАТ ОД ЗАЕВ- пред штабовите на СДСМ осамна порака до нивниот лидер: Затворено поради предавство (ФОТО)

Бурни реакции во јавноста по изјавата на Зоран Заев и предавството на нашата земја и херои.

Речици целиот регион веќе два дена пишува за смешните тврдења на македонскиот премиер за бугарските медиуми, додека граѓаните револтот го искажуваат на протести.

Едниот се случи вчера, додека за денес се закажани во седум македонски града.

Во меѓувреме речиси целата нација се срами од Заев, па дури и неговите сопартијци и симпатизери.

На социјалните мрежи се појавија и фотографии од неколку штабови на СДСМ пред чија врата е залепен плакат „затворено поради предавство“.

Коронавирус