понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Вести

Сите настани за Свети Трифун се откажани поради големата трагедија

Сите настани за Свети Трифун се откажани поради големата трагедија

Кавадарци ја откажа денешната манифестација по повод Свети Трифун поради тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во која загинаа 14 лица.

-Ова е голема трагедија за нашата земја. Во овие тешки мигови не се опишува болката која ја предизвика оваа голема несреќа.  Градоначалникот Митко Јанчев, Советот на Кавадарци и граѓаните изразуваат длабоко сочувство до семејствата на загинатите и брзо заздравување на повредените, велат од локалната самоуправа.

Културно-уметничките програми ги откажаа и Неготино и Демир Капија.

Локални избори 2021