среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сите директори во клиниката Мајка Тереза од НДП на Весел Мемеди денеска ќе поднесат оставка

Сите директори во клиниката Мајка Тереза од НДП на Весел Мемеди денеска ќе поднесат оставка

Новинската агенција Журнал ексклузивно дознава дека денеска сите директори во клиниката „Мајка Тереза“ од НДП на Весел Мемеди ќе поднесат оставка, бидејќи се очекува ова да биде одлука на нивна партија.

Тензиите меѓу НДП и премиерот Заев настанаа откако Заев го разреши Сухејл Фазлиу, кој беше нивен кадар, од министерската функција во министерството за локална.

 

Коронавирус