понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Вести

Синот на Виолета Дума седна во директорската фотеља на Клиниката за очни болести

Синот на Виолета Дума седна во директорската фотеља на Клиниката за очни болести

Синот на Виолета Дума седна во директорската фотеља на Клиниката за очни болести. Амела Цана пак е нова директорка на Стоматолошкиот клинички центар, објави Министерсвото за здравство.

Инаку Христијан Дума, синот на Виолета Дума која последно беше член на Државната изборна комисија очигледно ја доби функцијата „заслужено“. Практично се поставува прашањето дали синот кој го добил директорското место е еден вид оддолжување за сработеното од страна на мајка му во ДИК за време на изборите во корист на СДСМ.

Овие смени на директорите на неколку скопски клиники доаѓаат, откако од функциите се повлекоа директорите поставени од Алијансата за Албанците, кои беа коалициони партнери со СДСМ.

 

Најнови вести

Коронавирус