сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Вести

Синот на Цветанка Ласкова откако го доби грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

Синот на Цветанка Ласкова откако го доби грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

Боже, колку сум популарен и богат. Фала ви Тина Керкез и Цветанка Ласкова и секако, НАТО, напишал на фејсбук Горан Кан, синот на Цветанка Ласкова, советничката за култура на премиерот Зоран Заев, објави „Фокус“.

Вчера неговото семејство беше во центарот на вниманието на јавноста, откако во дел од медиумите беше објавено  дека неговата сопруга Христина Керкез, односно нејзината фирма добила грант од околу  330.000 евра од Фондот за иновации и технолшки развој. Кан е популарен диџеј и син на  Ласкова, фолк пејачка и советничка за култура на Заев.

Под неговата саркастична објава, негови пријатели веќе започнале да коментираат.

-Да не беа тие, ти ништо, Сега можеш да одиш во пензија, Ако не можете да ги потрошите, ѕвони, на што диџејот одговара дека парите веќе се потрошени.

Најнови вести